To správné ochranné vybavení

Nebezpečí při pracích v lese

Práce lesníků s sebou přináší spoustu nebezpečí, která bývají nezřídka podceňována: padající stromy nebo větve, kombinace ostrých pracovních nástrojů s místy na zemi, kde hrozí klopýtnutí. Motorová pila je, jak všichni dobře víme, zdrojem nezkrotné energie, která i v případě kratičké nepozornosti prořízne nejenom dřevo, což může vést k opravdu těžkým úrazům. Během procesu pilování navíc v důsledku napětí uvnitř dřeva, nečekané změny struktury dřeva nebo následkem špatně udržovaného omezovače hloubky hrozí obávaný zpětný odraz. K tomu se přidává vysoká hladina hluku emitovaná motorovou pilou, která v případě nepoužívání ochrany sluchu může zapříčinit i trvalé poškození sluchu.

Nebezpečí při pracích v lese
Prevence úrazů v podobě ochranných oděvů

Prevence úrazů v podobě ochranných oděvů

To správné ochranné vybavení Vás dokáže ochránit před těžkými poraněními. Lesnická přilba chrání celou hlavu včetně uší, očí a obličeje. Signální zbarvení lesnického oděvu zaručuje, že budete v lese dobře viditelní také za špatné viditelnosti. Oděv chránící před pořezáním se skládá z kalhot, holínek a bundy, které Vás ochrání před ostrými zuby pilového řetězu a může zabránit těžkým poraněním. Mějte ovšem prosím pořád na paměti, že ani tato ochrana před pořezáním nezaručuje stoprocentní ochranu! Přesnou funkci oděvu chránícího před pořezáním objasňujeme níže na této stránce.

Ochranné holínky chránící před pořezáním pro každý rozpočet

Stretch Elch oblek s ochranou proti pořezání

Stretch Elch oblek s ochranou proti pořezání

sestávající z: větrovky a kalhot do pasu s ochranou proti pořezání

Popis produktu:
Oblek pro moderního lesnického profesionála.
Sportovní střih tohoto plně elastického oděvu, zdůrazňující postavu, zajišťuje více bezpečnosti a volnosti pohybu. Kvalitní materiály zajišťují abyste byli při práci perfektně a funkčně oblečeni.

Výhody:
Plnohodnotný plně elastický oblek za výhodnou cenu KOX!
Objevujte
duro+ souprava s kalhoty do pasu

duro+ souprava s kalhoty do pasu

pevné ještě s +

Popis produktu:
duro+ kalhoty s ochranou proti pořezání jsou mimořádně odolné proti oděru díky vyztužení Cordura. Bunda nabízí promyšlené detaily velký podíl signální barvy

Výhody:
  • velmi odolný vůči oděrům díky zesílení z Cordury
  • 4-směrný streč umocňuje Váš komfort velkou volností pohybu
Objevujte
Takto funguje ochrana proti pořezání

Blokující ochrana proti pořezání

Ochrana proti pořezání v kalhotách se skládá z vložky z jemně tkaných vláken mimořádně odolných proti protržení. Jakmile zapnutý pilový řetěz narazí na ochranu před pořezáním, dojde ke vtažení tohoto ochranného materiálu do pohonu motorové pily. Následkem toho se pilový řetěz během zlomků vteřiny zastaví. Ochrana před pořezáním třídy 1 ubrzdí motorovou pilu s maximální rychlostí řetězu 20 m/s. Mnozí bohužel neznají základní pravidlo, které zní: tato ochrana funguje pouze za předpokladu, že prsty již nemačkáte "plyn", a tedy, že pila už jenom dobíhá. Pokud do kalhot k ochraně před pořezáním vříznete plnou rychlostí, nemůžete očekávat včasné zastavení řetězu. I v takovémto případě ale může ochrana před pořezáním alespoň výrazně zmírnit stupeň poranění.

Blokující ochrana proti pořezání

Podívejte se ve videu, jak dochází během necelé vteřinky k zastavení řetězu:

zpět