Pro všechny práce s palivovým dřívím

O co vlastně při přípravě dříví jde

Příprava palivového dříví - to není jenom starost o přísun nového paliva do pece. Nejprve je zapotřebí skácet stromy, zkrotit živly, chopit se opravdové, tvrdé práce.

Ten pocit, ten prožitek z toho, když rachotí pila, létají třísky, když se pod náporem svalů štípá dřevo, znají jenom ti, kteří tohle alespoň jednou sami zažili. Na závěr prací si pak člověk může konečně oddechnout, kochat se hotovým stohem dříví a postarat se o teplo domova palivovým dřevem připraveným vlastníma rukama.

O co vlastně při přípravě dříví jde
Správná výstroj pro ty, kteří připravují dříví

Správná výstroj pro ty, kteří připravují dříví

Máme pro Vás to správné profesionální vybavení pro kácení stromů, obracení, odvětvování, přibližování a štípání kmenů. Kromě toho nabízíme tipy a triky týkající se prací v lese a s dřevem – tato témata se zabývají přípravou palivového dříví:

Výstroj, jakou používají profíci

Pomoc při svozu dřeva

Použití kácecí lopatky

Obracení s kácecí lopatkou

Kácecí lopatka se používá nejenom při kácení. Pomůže Vám při obracení ležících kmenů, používá se také při odvětvování. Díky obracecímu háku s ostrou špicí budete moci kmen pevně sevřít. Dlouhá páka garantuje účinný přenos síly a pomáhá pracovat šetrně k zádům.

Přesné měření

Měřicí pásmo byste při pracích v lese měli stále nosit s sebou, abyste dokázali přesně plánovat. Drápek na pásmu můžete snadno zapíchnout do kmenu, abyste měřili pohodlně a bez hrozby uklouznutí. V závislosti na nasazení máte na výběr měřicí pásma různých délek.

Praktické pomůcky pro zkracování dřeva

Štípání dříví

Práce se štípacím kladivem:

Díky klínovité, těžké hlavě a dlouhé násadě se tento nástroj vyznačuje vysokým štípacím účinkem. Štípací kladivo je tudíž vhodné k štípání metrového dřeva.

Práce se štípacím kladivem:
Štípání se stočeným štípacím klínem:

Štípání se stočeným štípacím klínem:

Stočený štípací klín se zavrtá do dřeva, které pak bez obtíží rozštěpí. Lze jej vtloukat pomocí plastové násady štípacího kladiva Simplex.

Ergonomická práce

Praktické pomůcky pro štípání dříví

Ostřete jako profesionál
zpět